Испразни тврд желатин големина капсула 3

Краток опис:

Опис: 1. Изберете A-градус суровини желатинска капсула. 2. Капсула инцизија е мазна да се спречи прав протекување надвор. 3. општ тип е пре-заклучен, може да се обезбеди одделени капсула. 4. капа и тело од страна на комбинација на две парче тешко квалитетот и флексибилноста на капсула на просторот. 5. да бидат мазни, еднаква боја, мазна инцизија, без деформација и чуден мирис. 6. Боја: транспарентна и јасна, проѕирен, непроѕирни. 7. Различни бои се достапни: како requ клиенти ...


детали за производот

Тагови производ

Опис:              

1. Изберете A-градус суровини капсула желатин.

2. Капсула инцизија е мазна да се спречи прав протекување надвор.

3. општ тип е пре-заклучен, може да се обезбеди одделени капсула.

4. капа и тело од страна на комбинација на две парче тешко квалитетот и флексибилноста на капсула на просторот.

5. да бидат мазни, еднаква боја, мазна инцизија, без деформација и чуден мирис.

6. Боја: транспарентна и јасна, проѕирен, непроѕирни.

7. Различни бои се достапни: како клиенти барање.

8. Големината 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4, 5

9. Халал, ISO, ФДУ, GMP сертификат.

10. Патент на празни капсули.

11. печатени или непечатени.

12. Рок на важност: 3-5 години

спецификација :

Мод

Надворешен дијаметар

(Mm)

Должина (mm)

± 0.4

Заклучена Должина (mm)

± 0.5

тежина разликата

(Mg)

000 #

капа

9,80-9,90

13.10

25,7

± 10

тело

9,44-9,54

22.00

00 #

капа

8,50-8,60

11.80

23,4

± 8

тело

8,15-8,25

20.20

0 #

капа

7,61-7,71

10.90

21,7

± 6

тело

7,30-7,40

18,60

1 #

капа

6,90-7,00

9.80

19,3

± 5

тело

6,61-6,69

16.50

2 #

капа

6,32-6,40

9.00

17,8

± 4

тело

6,05-6,13

15.30

3 #

капа

5,79-5,87

8.10

15,7

± 3

тело

5,53-5,61

13.60

4 #

капа

5,28-5,36

7.20

14,2

± 3

 

тело

5,00-5,08

12.20

5 #

капа

4,87-4,95

6.40

11,2

± 3

тело

4,56-4,64

9.20


Процесот на производство
:

 图片 1

пакување

ЈП торба + алуминиумска фолија торба + Шест површинска пена одбор + Картон (големина: 56 * 44 * 74cm)

големина

Квантитет

00 #

70.000 парчиња / ЦТН

0 #

100.000 парчиња / ЦТН

1 #

140.000 парчиња / ЦТН

2 #

160.000 парчиња / ЦТН

3 #

200.000 парчиња / ЦТН

4 #

300.000 парчиња / ЦТН


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!