HPMC големина зеленчук капсула 3

Краток опис:

Опис: Хидроксипропил целулоза methl празни капсули како нова капсула растение, со поголема распаѓање, високо ниво на толеранција влажност, ниски пареа низ квантитетот и слично, а со својата единствена извори, зрела технологија и разни технички предност, за подготовка на индустријата обезбедува поголем простор за развој. A: Природни производи HPMC зеленчук празни капсули е НРМС основа и е од природни растителни fiber.HPMC празни капсули се признати од страна на многу земји како валидна зеленчук алтернативни ...


детали за производот

Тагови производ

Опис:              

Хидроксипропил целулоза methl празни капсули како нова капсула растение, со поголема распаѓање, високо ниво на толеранција влажност, ниски пареа низ квантитетот и слично, а со својата единствена извори, зрела технологија и разни технички предност, за подготовка на индустријата обезбедува поголем простор за развој.

A: Природни производи

HPMC зеленчук празни капсули е НРМС основа и е од природни растителни fiber.HPMC празни капсули се признати од страна на многу земји како валидна зеленчук алтернатива за желатински капсули. HPMC празни капсули се нетоксични вегетаријанец.

Б: стабилност

HPMC зеленчук капсулата е погодна за производи кои се hydroscopic. Празните капсули HPMC остане не-кршливи и стабилен дури и на влага се апсорбира од страна на содржината на многу ниско ниво. Тоа е одличен возило за испорака hydroscopic содржини.

C: Run-способност и соодветност

HPMC зеленчук капсули се еластични и флексибилни што желатински капсули, таа работи многу добро на сите марки на висока брзина на автоматска машина за енкапсулација (над 99,9%).

D: постојаност

Појавата и технички параметри на нашите HPMC празни капсули се многу конзистентни од серии на серии, и се слични на висок квалитет желатински капсули.

спецификација :

Мод

Надворешен дијаметар

(Mm)

Должина (mm)

± 0.4

Заклучена Должина (mm)

± 0.5

тежина разликата

(Mg)

000 #

капа

9,80-9,90

13.10

25,7

± 10

тело

9,44-9,54

22.00

00 #

капа

8,50-8,60

11.80

23,4

± 8

тело

8,15-8,25

20.20

0 #

капа

7,61-7,71

10.90

21,7

± 6

тело

7,30-7,40

18,60

1 #

капа

6,90-7,00

9.80

19,3

± 5

тело

6,61-6,69

16.50

2 #

капа

6,32-6,40

9.00

17,8

± 4

тело

6,05-6,13

15.30

3 #

капа

5,79-5,87

8.10

15,7

± 3

тело

5,53-5,61

13.60

4 #

капа

5,28-5,36

7.20

14,2

± 3

 

тело

5,00-5,08

12.20

5 #

капа

4,87-4,95

6.40

11,2

± 3

тело

4,56-4,64

9.20


Процесот на производство
:

图片 1

пакување

ЈП торба + алуминиумска фолија торба + Шест површинска пена одбор + Картон (големина: 56 * 44 * 74cm)

големина

Квантитет

00 #

70.000 парчиња / ЦТН

0 #

100.000 парчиња / ЦТН

1 #

140.000 парчиња / ЦТН

2 #

160.000 парчиња / ЦТН

3 #

200.000 парчиња / ЦТН

4 #

300.000 парчиња / ЦТН


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!